Destek Hattı : 0380 512 38 47

Yeraltı Su Tespiti

Yeraltı Su Tespiti

Yeraltı suyu bakımından en verimli olduğu tespit edilen noktada delme işlemine başlanılır.

Hedeflenen derinliğe ulaşıldığında delici matkap ve delme boruları dışarıya çıkartılarak, daha küçük çapta bir muhafaza borusu ile kuyu korumaya alınır ve kuyu cidarı ile bu muhafaza borusu arası yıkanmış ve elenmiş granüle sondaj çakılı ile doldurulur ve kullanıma hazır hale getirilir.

Yeraltı Su Bulma Teknikleri Tecrübe, gözlem ve araştırmanın yanı sıra, jeofizik mühendislik bilgisine ihtiyaç duyar. Yeraltı su kaynakları , yer altındaki veya yeryüzündeki , bir deşarj noktasına doğru akar. Genellikle boşaltma noktası, şarj alanından daha düşük bir yüksekliktedir. Bu nedenle, yeraltı suları genellikle daha yüksek bir noktadan daha düşük bir noktaya doğru akar.

Boşaltma noktaları bir nehir veya dereyi besleyen bir kaynak olabileceği gibi bunun yanında yeraltı suları bir göl kıyısına veya bir göl veya denizin altına akıyor olabilir. Bundan dolayı nehir veya göl yakınında sondaj yapılırsa su yüzeye daha yakın bulunabilir.
Yeraltı suları genellikle dağın zirvesinden veya yüksek tepelerden ziyade, bir dereye yakın olacak şekilde kuyu açılırsa su bulma olasılığı daha fazladır.

Adalıoğlu Teknik Araçlar
Yılların Verdiği Bilgi ve Birikimden

Faydalanmak mı İstiyorsunuz ?